Na světelné "čáře", vycházející z Mahenova divadla (prvního elektricky osvětleného divadla v Evropě) jsou umístěny interaktivní hudební prvky.

O realizaci

Dnešní Cejl je místem chátrajících domů a zamřížovaných zastaváren, místem nepřehlédnutelné romské komunity. Někdy bývá nadneseně označováno jako Brněnšký Bronx. Přemýšlíme o úloze a budoucnosti Cejlu, zvláštní význam klademe na komunikaci a propojování místního specifického etnika se zbytkem obyvatelstva. A sice skrze prostředek jim nebližší.. hudbu.. Chceme zdůraznit hravost a muzikálnost romské komunity a podpořit talentované jedince. Cílem je vytvořit na ulici několik hudebních a interaktivních prvků, které zároveň podpoří jejich spolupráci. Tyto elementy jsou umístěny na námi navržené světelné lince, vycházející z Mahenova divadla, prvního elektricky osvětleného divadla v Evropě.

Celá ulice je poměrně úzká a zeleň do ní vkládáme formou nízkoúdržbových štěrkových trvalkových záhonů mezi kolejemi. Ve významnějších místech je vyvýšen terén na úroveň chodníku – krom zklidnění dopravy tak místo získává šanci na oživení a nové funkce. Uskočením fasády navržené budovy (v místě současné proluky) získáme více prostoru pro zobytnění, vzniká tak např.malé náměstíčko u tramvajové zastávky. Na střešní terase námi plánované rohové budovy s překrásným výhledem na centrum Brna bude umístěna jamová kavárna.

Obrázky

Komentáře

Další realizace